10 copyPreședintele Consiliului Județean Prahova, Iulian Dumitrescu, a anunțat astăzi, la Ploiești, în prezența ministrului Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației, Cseke Attila, că se dorește încheierea unui parteneriat între administrația publică județeană și minister pentru finanțarea, prin Compania Națională de Investiții (CNI), a variantei ocolitoare Bănești-Valea Doftanei.

106510 cjph01 XLConsiliul Județean Prahova a depus miercuri, 09.06.2021, Cererea de finanțare aferentă proiectului “Măsuri active de prevenire a corupției prin acțiuni de educare și conștientizare la nivel instituțional la nivelul județului Prahova”, în cadrul Apelului POCA/924/2/2 – Creșterea transparenței, eticii și integrității în cadrul autorităților și instituțiilor publice, titlul CP15/2021 Sprijinirea măsurilor referitoare la prevenirea corupției la nivelul autorităților și instituțiilor publice locale, având ca obiectiv specific creșterea transparenței, eticii și integrității în cadrul autorităților și instituțiilor publice”.

harta prahovaConsiliul Judeţean Prahova a semnat astăzi, 07.06.2020, un contract de finanţare pentru Programul privind elaborarea şi/sau actualizarea planurilor urbanistice generale (PUG) şi a regulamentelor locale de urbanism pentru 13 unităţi administrativ-teritoriale (UAT).

z5Cu ocazia Zilei Internaţionale a Copilului, aproape 250 de beneficiari din centrele de plasament și casele de tip familial aflate în subordinea Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului (DGASPC) Prahova au avut parte de câte o surpriză oferită de către reprezentanţii Consiliului Judeţean Prahova.

Hartă deszăpezire

deszapezire