sigla cjph mobilConsiliul Județean Prahova invită persoanele fizice şi juridice fără scop patrimonial, respectiv asociaţiile şi fundaţiile constituite conform legii care îndeplinesc condiţiile prevăzute de Legea nr. 350/2005, să depună ofertă în scopul atribuirii contractelor de finanţare nerambursabilă, pentru domeniile: cultură și învățământ, social, sănătate, tineret, protecția mediului, sport de performanță, sportul pentru toți.

Calinesti 9aug2021Președintele Consiliului Județean Prahova, Iulian Dumitrescu, a cerut Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului (DGASPC) luarea, cu celeritate, a tuturor măsurilor legale, inclusiv demiterea șefei Centrului de Recuperare şi Reabilitare Neuropsihiatrică pentru Persoane Adulte cu Handicap Călineşti.

Hartă deszăpezire

deszapezire